Σας καλωσορίζουμε στην επίσημη σελίδα της Ακαδημίας μας και ευχόμαστε να έχετε μία ευχάριστη πλοήγηση.

Αγωνιστική δράση για τον ΈΣΠΕΡΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ, με τα τμήματα να δείχνουν από νωρίς την διάθεσή τους να χαρούν κάθε στιγμή εντός του γηπέδου.

PRO-JUNIOR (Κυριαζίδης)
Ιωνικός -Έσπερος 3-5

PRO-JUNIOR (Τουλουπίδης)
Τουρνουά Οδυσσέα Κορδελιού
Στην τελική φάση του τουρνουά πέρασε το τμήμα του κου Τουλουπίδη που σε αγώνες του Σαββάτου κατέκτησε την 1η θέση.
Στους αγώνες της Κυριακής το τμήμα κατέκτησε της 2η θέση του ομίλου με αντιπάλους τους Πρωτέα, Κορδελιό και Απόλλων Καλαμαριάς. Στον αγώνα κατάταξης για την 3η θέση, ηττήθηκε από τους Μπέμπηδες με σκορ 3-0 και κατέκτησε την 4η θέση σε σύνολο 16 ομάδων, που συμμετείχαν στο αθλητικό γεγονός.

JUNIOR (Κουκουλίδη)
Πρωτέας - Έσπερος 2-3
Στο πρώτο φιλικό για το τμήμα του κου Κουκουλίδη οι νεαροί αθλητές αγωνίστηκαν με κατά ένα χρόνο μεγαλύτερα παιδιά και κατάφεραν να δείξουν πολύ καλά δείγματα. Σκορερ του τμήματος αναδείχθηκαν οι Δήμκαρος (2) και Μαυρομάτης.
Σημαντικό και αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι το τμήμα του κου Κουκουλίδη προετοιμάζεται να παίζει κυρίως με μεγαλύτερα σε ηλικία τμήματα, καθώς υπάρχει μακροπρόθεσμος σχεδιασμός.

ΠΡΟ-ΠΑΙΔΙΚΟ (Τουλουπίδη)
Ιωνικός - Έσπερος 2-2
Στην φιλική αναμέτρηση των προ-παίδων μας, οι αθλητές του τμήματος έπαιξαν με αντιπάλους τον Ιωνικό και τις λάσπες του γηπέδου. Το τμήμα του κου Τουλουπίδη έδειξε ότι θα είναι δύσκολος αντίπαλος για πολλές ομάδες, λόγω της μαχητικότητας των αθλητών του.
Οι υπεύθυνοι της Ακαδημίας ευχαριστούν για τη φιλοξενία τον Ιωνικό και τον κο Αλέκο Θεοδωρίδη.

Σήμερα στις 9:30 θα διεξαχθεί αγώνας κυπέλλου των παλαιμάχων μας στην Ευκαρπία.